sonbaharda ne giyilir

Yaz mevsiminin sona ermesi ile birlikte hepimizin aklında “Sonbaharda ne giyilir?” sorusu belirmeye başladı. Her mevsim olduğu gibi sonbaharın da kendine göre bir görünümü vardır. Havaların soğuması, güneşin etkisini kaybetmesi, yağmurlar ve yaprak dökülmeleriyle toprak tonlarını ve daha sıcak bir moda anlayışını ortaya çıkarır. Her sene trendlerde yenilenme olsa da sonbahara uygun belli başlı birçok parça vardır ve mevsimin ruhunu yansıtmak bu parçalarla mümkündür.

 Sonbahar Renkleri

 Öncelikle kışın habercisi olan sonbaharın gelişiyle birkaç renk kendini öne çıkarır. Yaprakların dökülmesiyle açık yeşil tonları kendini koyu yeşillere ve toprak tonlarına bırakır. Bir yaprağın solma sürecinde görülen koyu yeşil, sarı, tarçın, karamel ve kahverengi renkleri sonbahar modasının temelini oluşturur denebilir. Bu renkler kendilerini ceketlerde, pantolonlarda, bluzlarda, şallarda, şapkalarda, botlarda gösterebilir.

 Sonbahar Parçaları

 Havanın soğumasıyla sonbaharda ortaya çıkan üç ana parça ceket, kapüşonlu ve bottur. Bu mevsim kendini aslında birçok şeyin birbiriyle kombinlenebileceği bir zaman dilimi olarak görülebilir. İnce yazdan kalma bir t-shirt üzerine giyeceğiniz bir siyah veya kahverengi ceketle sonbahar modası kolayca yakalanabilir. İnce bluz üzerine t-shirt üzerine ceketler veya sadece bir kapüşonluyla dışarıya uyum sağlanılabilir.

 Üst parçalarda olduğu gibi alt parçalarda da özgür olunabilir. Yine yazdan kalma bir şort veya etek altına ince bir külotlu çorap veya her mevsim moda olan kot pantolonlar tercih edilebilir. Tam bir geçiş dönemi olmasıyla birlikte yapılan sonbahar kombinine göre bot da tercih edilebilir spor ayakkabı da.

 Kombinleme

 Sonbaharda ne giyilir sorusunun yanında en büyük dertlerden birisi ise deri ceketin içine ne giyilir? sorusu da kafamızda yer ediyor. Deri ceketinizin içine beyaz tshirt çok güzel olacağı gibi ceket ile aynı renk ürünlerde giymek güzel olabilir. Deri ceket haricinde hırka gibi şeyler denemek isteyenlere ise renk önerimiz toprak ve ekru tonları koyu yeşil ve tarçın tonlarıyla uyum sağlayacaktır. Eğer tercih sonbaharda spor bir şıklık ise klasik bir kot pantolon üzerine bu renklerin hemen hepsi uyum sağlayacaktır. Eğer tercih klasik bir kumaş pantolon ise pantolon ve üzerine giyinilen bluzun birbirini tamamlayan renklerde olmasına dikkat edilmelidir. Zamansız klasikler olan beyaz t-shirt, siyah deri ceket, kot pantolon, siyah bot ve bir spor ayakkabı sonbahar renkleriyle kombinlenmeye oldukça elverişlidir.

 Aksesuar

 Sonbaharda aksesuarlar genellikle takı dışında kendini şapka ve şal olarak gösterir. Yazlık kasketler ve hasır şapkalar dışında birçok şapka çeşidi mükemmel birer tamamlayıcı ve sıcak tutacak parça olarak görülebilir. Basit bir kombin üzerine takacağınız bir şapka şık bir görünüm oluşmasını sağlayabilir.

 Aynı zamanda doğru tercih edilen bir şal da görünümü bir üst seviyeye taşıyabilmektedir. Tercih edeceğiniz bu şal kalın ve ince olabilir. Kalın şallar görünüme ek olarak gerektiği zamanlarda hem sırta hem de boyuna atkı olarak kullanılabilir. Bu hem sıcak kalmanızı sağlayacak hem de şık bir görünüm oluşturacaktır.

 Birçok parçanın kombinlenmesine ortam hazırlayan sonbahar mevsimi şıklık için çok uygundur. Her şeye uygun olmasının yanında özellikle bu mevsimle uyum içinde olmak isteyenler toprak tonlarında tercih edecekleri parçalarla kolaylıkla modaya ayak uydurabilir. Dikkat edilmesi gereken ve özen isteyen kısım sonbaharda aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır.