En İyi Ceket Kombinlerini Yapmak İçin

Ceketler özellikle kış ya da bahar aylarının vazgeçilmez parçalarıdır. Kot ceketler, blazer ceketler, takım ceketleri her türlü yere uyum sağlayacak kadar fonksiyonludur. Ceketler her alana ayak uydurabileceği gibi, resmi yerlerin de vazgeçilmezidir.  Ceketler çoğu zaman kurtarıcınız olsa da yanlış kombinlendiği zaman da çok kötü görüntülere sebep olabilir. Ceketleri en doğru şekilde kombin etmek için 4 kurala uymanız yeterli.

1- Alt- Üst Uyumu

Ceket kombinlerinde şıklık yakalamanın ilk altın kuralı altınız da giydiğiniz parça ile ceketinizin uyum içinde olmasıdır. Şıklık yakalamanın en kolay yolu takım denecek kadar birbirine uyacak parçaları tercih etmektir. Parçaların uyum içerisinde olması hem göze hitap edecek hem de kendi şıklığınızı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Renk uyumu yakalayarak giyinmek en az riskle  en şık olmanın oldukça kolay yoludur.

En İyi Ceket Kombinlerini Yapmak İçin 4 Kural
En İyi Ceket Kombinlerini Yapmak İçin 4 Kural

2- Gideceğiniz Yere Göre Parçalara Karar Vermek

Güzel parçalar seçmek kadar gideceğiniz ortama göre parçalar seçmekte oldukça önemlidir. Sokak tarzına göre giyinip bir iş görüşmesine gitmeniz kıyafetiniz ne kadar güzel olursa olsun olduğu ortama uygun olmadığı için izlenim olarak kötü bir algı oluşturmanıza sebep olabilir. Sokak tarzını yakalamak için daha çok kot ya da deri ceketler tercih edebilir, iş görüşmesi gibi resmi ortamlar için ise daha çok klasik, blazer tarzı ceketleri tercih edebilirsiniz.

3- Yaşa Göre Parçalar Tercih Etmek

Güzel bir görüntüye sahip olmanın diğer bir altın kuralı ise yaşa göre tercihler yapmaktır. Özellikle ceket kombinlerinde yaşından büyük gözükmek ya da tam aksine yaşından çok çok küçük gözükmek oldukça kolaydır. Yanlış tercihler nedeniyle kendimizden 10 yaş büyük gözükebileceğiniz gibi 10 yaş küçük gözüküp, çocuk gibi de olabilirsiniz. Yaşınıza uygun parçalar seçmek bu nedenle ceket kombinlerinde büyük önem taşımaktadır.

4- Doğru Aksesuar Seçimi

Aksesuar seçimi her kombinde olduğu gibi ceket kombinlerinde de vazgeçilmezdir. Bir kıyafetin tamamlayıcısı kombin fark etmeksizin her şekilde aksesuarlara bağlıdır. Doğru aksesuarlar seçerek özellikle ceket kombinlerinde hem şık hem cool olmanız mümkündür.