İster smoothie için muzları ve meyveleri karıştırın, ister dondurulmuş margaritada için bir sürahi hazırlayın. Kaliteli bir blender, malzemelerinizi pürüzsüz, kremsi mükemmelliğe dönüştürebilir.

Blender seçerken bazı kriterlerimiz vardır. Mesela kullanıcı kılavuzunun yararlılığını değerlendiririz ve her bir modelin montajı, kullanımı ve temizliğinin ne kadar kolay olduğunu değerlendiririz. Ayrıca, her blenderin çalışırken ne kadar gürültülü olduğunu da düşünüyoruz. Kullanılabilirlik ve ev içi kullanım kombinasyonuna göre 2021’de satın alabileceğiniz en iyi blender listemizle karşınızdayız.

1- Braun MQ9045 Blender

Dünyanın ilk ACTIVEBlade teknolojisine sahip olan Braun MultiQuick 9, en zor işler için en iyi el blenderidir. Eşsiz ACTIVEBlades, en sert yiyecekleri %40 daha az çabayla kolayca karıştırmak için yukarı ve aşağı hareket eder. Bu, ne kadar zor olursa olsun, daha yaratıcı olabileceğiniz ve işi doğru yapabileceğiniz anlamına gelir.

Özellikler:

 • Hız ayarları: Düşükten yükseğe kesintisiz değişken hız
 • ActiveBlade Teknolojisi: Daha hassas karıştırma sonuçları için esnek şaft: Evet
 • Hız ayarı: Sezgisel, kusursuz Gelişmiş SmartSpeed düğmesi
 • EasyClick sistemi: hızlı ve kolay aksesuar değişimi: EasyClick system Plus

2- Arzum AR1004 Soprano Max Çoklu Blender

Turbo çoklu, çoklu set ile birlikten çok kullanım bir blender setidir. 5 farklı fonksiyona sahiptir: Blender, Çırpma, Dilimleme, Doğrama, Rendeleme. 1,5 litrelik bir doğrayıcı hazne kapasitesine sahiptir. 1000 W gücündedir ve çelik bıçaklara sahiptir.

Özellikler:

 • Blender Tipi: Çoklu Settir.
 • Fonksiyonlar: Blender, Çırpma, Dilimleme, Doğrama, Rendeleme
 • Gövde Malzemesi: Plastik
 • Güç: 1000 W
 • Hız Kademe Sayısı: 1
 • Ölçü Kabı Kapasitesi: 800 ml
 • Turbo Fonksiyonu: Var

3- Breville Süper Q

Breville Super Q’nun saatte 186 mil hıza çıkabilen cerrahi paslanmaz çelik bıçaklara sahip olduğunu okuduğumda çok etkilendim.

Ticari sınıf Super Q (Q hızlı ve sessizdir) altı renkte (fırçalanmış paslanmaz çelik, siyah, gri, beyaz, şampanya ve lacivert) sunulmaktadır ve ayrıca 2 litrelik BPA içermeyen büyük bir Tritan sürahisi içerir. Karıştırmayı bitirdiğinizde, kapaktaki bir düğme emmeyi serbest bırakarak çıkarılmasını kolaylaştırır. Parmak tutma halkası da yardımcı olur.

Model, kullanım kolaylığı nedeniyle de çok tercih ediliyor. Ön ayar düğmeleri arasında nabız / buz ezmesi, smoothie, yeşil yüzlü, donmuş tatlı, çorba, temizleme ve zamanlayıcı bulunur. Bir açma / kapama ve duraklatma / iptal düğmesi ve duraklatma, karıştırma, doğrama, püre ve öğütme ve sıcak çorba dahil olmak üzere 12 hız ayarına sahip manuel kadran vardır. Bir LCD ekran size dijital bir ekran okuması sağlar ve kutuda kurcalama, kazıyıcı ve ciltli bir yemek kitabı bulacaksınız.

Breville Smart Q, ellerinizi serbest bırakmanıza, hala hayalini kurduğumuz kalın ve kremsi sıcak çorbalar yapmanıza olanak tanıyan şık ve modern paslanmaz çelik tasarıma ve ön ayarlara sahiptir ve 1.800 watt’lık bir motora sahiptir. Bu yüksek performanslı blender da ucuz değil, ancak neredeyse diğer tüm rakiplerin önüne geçmiştir.

4- FusionBlade Blender

Aşırı bir fiyatı olmayan, all-star, yüksek performanslı bir blender mi arıyorsunuz? Bu blender daha sessiz modeller arasında yer alan bir üründür. Bu nedenle sabahları oda arkadaşlarınızı uyandırmaktan endişelenmenize gerek kalmayacak.

Mükemmel pürüzsüz yeşil smoothie’ler için sert, lifli lahana ile kolayca güçlendirebilen bir blender. Altı fincan kapasitesi ve dondurulmuş kokteyller için meyve ve buz püre yapabilme özelliği sayesinde, bu blender eğlenmeyi sevenler için idealdir. Üstelik, kullanımı olduğu kadar basit ve bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalar sayesinde mükemmel temizlik kolaylığına sahiptir.

Tüketiciler uzun bir kullanım ömrüne sahip olmadığından şikâyet ediyorlar. Çünkü kavanozu kullanımdan sonra biraz lekelenme gösterebiliyor ancak yine de paranızın karşılığını alabileceğiniz müthiş bir blender.

5- Vitamix Venturist V1200

En sevdiğiniz Vitamix modelini seçmek, en sevdiğiniz çocuğunuza isim vermek gibidir. Uzun süredir güvenilen bir markadan araştırdığım üç karıştırıcının hepsi göze çarpan niteliklere sahipti ve diğer tüm rakipleri geride bırakan etkileyici sonuçlar sağladığını gördüm.

Model, markanın Ascent Serisindekilere benziyor. Her ikisi de 1.400 watt, 2.2 tepe beygir gücü motoru, dijital zamanlayıcı, 10 ileri manuel kadran, darbe kontrolü ve açık / kapama anahtarı içermektedir. Her ikisi de aşırı ısınmayı önlemeye yardımcı olmak için 6½ dakikalık kapanma sürelerine sahiptir, 2 litrelik kavanozlar içerir ve kurcalama ve ciltli yemek kitapları ile birlikte gelir. Her ikisi de akıllı karıştırıcılar olarak kabul edilir: Karıştırıcıyı kontrol etmenize olanak tanıyan tarifler ve komutların yanı sıra 17 ön ayarlı program (smoothie ve sıcak çorbalardan kuru doğrama ve bebek mamasına kadar) içeren Vitamix Perfect Blend uygulamasıyla senkronize etmek için Bluetooth teknolojisini kullanırlar.

Hatlar ayrıca, kullanmakta olduğunuz kaba bağlı olarak karışım süresini algılayan ve otomatik olarak ayarlayan “kendi kendini algılama” teknolojisini kullanır.

Blender satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bıçaklar: Sezgisel görünmese de, daha iyi performans gösteren karıştırıcılar keskin bıçaklarla gelmez. Bunun yerine, zamana meydan okuyan ve hemen hemen her şeyi toz haline getirebilen güçlü bıçaklarla gelirler. Bu aynı zamanda onları temizlemek için çok daha güvenli hale getirir

Boyut: Blenderinizi tezgahınızın üzerinde tutmak istemiyorsanız, hafif bir model arayın. Daha portatiftirler, ancak kullanım sırasında tezgâh üzerinde hareket etme olasılıkları daha yüksektir. Blenderinizi tezgâhın üzerinde tutmayı planlıyorsanız, bazı modeller mutfak dolaplarının altına düzgün bir şekilde sığamayacak kadar uzun olduğundan yüksekliği de göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Cam ve plastik: Cam daha ağırdır ancak plastik modeller kadar kolay koku veya leke tutmaz. Yüksek güçlü karıştırıcıların çoğu cam kavanoz kullanmaz çünkü tamamen kırılmaz oldukları garanti edilmez. Ancak gerçekten cam istiyorsanız, termal şok testinden geçmiş bir tane aramalısınız. En iyi performansa sahip karıştırıcılarımızın çoğunda, yüksek hızlı bıçaklara dayanabilen BPA içermeyen Tritan plastikten yapılmış kavanozlar bulunur.

Watt: Daha yüksek watt değerine sahip karıştırıcılar daha iyi performans gösterme eğilimindeyken, bu her zaman böyle değildi. Karıştırıcının genel tasarımı, performansı belirlemede daha önemlidir.

Tüm İncelemeler Sonucunda …

Yukarıdaki önerilerimiz, şu anda çoğu insan için en iyi blender önerileri arasında olduğunu düşündüklerimiz. Fiyatı, ziyaretçilerimizden gelen geri bildirimleri ve kullanılabilirliği hesaba katıyoruz.

Kendiniz seçme işini yapmak istiyorsanız, işte tüm blender incelemelerimizin listesi. Ayrıntılara fazla kapılmamaya dikkat edin. Hiçbir blender her kullanım için mükemmel olmasa da çoğu, neredeyse herkesi memnun edecek kadar iyidir ve gerçekten özellikle takılmadığınız sürece farklılıklar genellikle fark edilmez.