Hırka Nasıl Kombinlenir

Özellikle kış aylarının en vazgeçilmez parçası olan hırka, her kış moda yerini asla sarsmıyor. Geçmiş yıllardan bu yana sürekli değişim serüveninin içerisinde girse de hırka denilince akla hep sıcacık ve yumuşacık dokusu olan kıyafet akla gelir.

 Tek Başına Hırka Sıcak Tutar Mı?

 Kışın tek başına hırka kullanımı doğru bir tercih olmayacaktır. Her ne kadar kalın ve sıcak tutan yapısı olsa da içerisine destek bir kıyafetle bu bütün sağlanmalıdır. Bazen hırkanın altına giyilen askılı atletler yeterli olurken bazı zamanlar boğazlı kazak giymek bile yeterli olmayabilir. Bu durumda hırka giymeden önce öncelikli olarak ortamın sıcaklığı belirlenmelidir.

 Gömlek Kombin

 Olmazsa olmaz olan gömlek ile hırka bir bütün haline getirilebilir. Dikkat edilmesi gereken husus gömleğin sönük gözükmemesi için hırkanın düğmelerinin tamamen kapatılmamasıdır. Kalın düğmeli bir hırka için ikişer düğme iliklenmesi yeterli olacaktır.

  Balıkçı Yaka Kazak

 Hırka denilince son zamanlarda akla direkt olarak gelen balıkçı yakalar da son derece moda haline gelmiştir. Açık renk bir hırkanın altına giyeceğiniz koyu renk bir balıkçı yaka kazak ile muhteşem bir görünüm elde etmek mümkündür.

  Kayık Yaka Kazak

 Hırkaların altına giyilecek olan V yaka ya da kayık yaka bir kazak hoş bir bütün elde etmeyi sağlar. Aynı kombinasyon üzerinden devam edileceğinden gözü yormaz ve kış aylarında hem sıcak tutan hem de dekoltesini oranlayan şık bir giyim tercihi olabilir.

 Oval Yaka Kazak

 Son zamanlarda çok fazla tercih edilmese de oval yaka bir kazak ile hırkanızı yine bir bütün haline getirmek mümkün olacaktır.

 Elbise

 Kalın bir hırkanın altına sade ve tek tip bir elbise tercihi ile harika bir şıklık kazanmak mümkün. Örneğin krem rengi bir hırkanın altına giyeceğiniz düz siyah bir elbise ya da toprak tonları ile bütünleşen yalın bir elbise ile zarif bir görünüm elde edilebilir. Kadın olarak bu zarifliği de uzun çizmelerle ve hafif bir makyaj ile destekleyerek dış görünüşe zariflik katarak muhteşem bir uyum sergilenebilir.

 Genel olarak bakıldığında kadın için tek bir hırka ile birbirinden şık ve zarif bir bütün elde etmek oldukça basit ve zevkli bir eylemdir.