Çorap Modası

Zaman geçtikçe moda da ilerlemeye ve giyim sektörü çeşitlenmeye devam ediyor. Aksesuarlar ve kıyafetler gün geçtikçe daha da geniş bir alana yayılmış ve herkese hitap edecek seviyeye artık gelmeyi başarmıştır. Son zamanlar da popülaritesini korumayı başaran en güzel aksesuar çeşidi ise çoraplar oldu. Renk renk ve çeşit çeşit çoraplar her kıyafetin altına kullanılarak en güzel bütünlüğü sağlıyor.

Eskiden çoraplar sadece giyinmek için rengine ya da desenine bakmadan alınırdı. Fakat günümüz de bu durum tamamen değişti. Çoraplar artık öylesin giyilen şeyler değil kıyafetlerin bütünleyicisi haline geldi. Kombinler de seçilen çoraplar pantolonların, elbiselerin, eteklerin altına seçilerek tarzınızı bambaşka bir artı katıyor.

Çoraplar Nasıl Kullanılmalı
Çoraplar Nasıl Kullanılmalı?

Çoraplar Nasıl Kullanılmalı?

Salaş bir tarza sahip olanların özellikle kot pantolonların altına giyindikleri çoraplar tarzlarını daha iyi yansıtmalarını sağlıyor. Mood çorapları başta olmak üzere, avokado, çizgi film karakterleri, unicorn vb. desenlerle oldukça güzel ve şirin görüntüler elde ediliyor. Sokak tarzına eklenince bu çorapların verdiği etki iki katına kadar çıkıyor. Ayrıca sadece bununla kalmayarak çorapları klasik giyimin altına da kullanarak farklı bir tarz elde edebilirsiniz.  Çeşitli renkler de bulunan takım elbiselerin, klasik giyim pantolon, etek, ceket ve gömleklerin birlikte oluşturdukları kombinlerin altına giyilen çoraplar sayesinde sıkıcı görüntüyü daha etkili hale getirebilirsiniz. Bu sayede hem yerine göre hem de kendi tarzınızı yansıtacak şekilde giyinebilirsiniz. Aynı zamanda yaz ya da kış fark etmeden giyindiğiniz eteklerin ve elbiselerin altına da diz altı, diz üstü ya da külotlu çorap tercih ederek farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Kışın kalın çorapları özellikle hardal, yeşil, kahverengi, siyah gibi kış renklerini tercih ederek hem soğuktan korunabilir hem de tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaz aylarında ince ve renkli çorapları tercih ederek yazın cıvıl cıvıl enerjisini kendi tarzınızla yansıtabilirsiniz. Çorap tercihini doğru yapmak tarzınızı bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olabileceği gibi yanlış seçildiği anda ise görüntünüzü olduğundan daha da kötü ve basit hale getirebilir. Parçaları doğru seçmek bir kombin için en önemli kuraldır.